W najbliższy weekend, 24 i 25 maja br. po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się w Poznaniu dwie najlepsze drużyny polskiej Ekstraklasy piłki wodnej. W 9 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów naszym przeciwnikiem będą niepokonani do tej pory waterpoliści z Łodzi. Pierwsze spotkanie z ŁSTW Uniwersytet Łódzki rozegramy na basenie Termach Maltańskich w sobotę o g. 19:30, natomiast mecz rewanżowy w niedzielę o g. 14:30. Wstęp na trybuny jest jak zwykle bezpłatny.

Po 8 kolejkach Ekstraklasy nasza drużyna ma na swoim koncie 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki, w tym dwie z wiodącym w tabeli ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Jesteśmy jedynym zespołem w tym sezonie, który po remisie i rzutach karnych urwał na wyjeździe jeden punkt aktualnemu mistrzowi Polski. W najbliższą sobotę i niedzielę podejmiemy kolejną próbę pokonania zespołu z Łodzi i zapewnienia sobie, po raz pierwszy w 3-letniej historii klubu, srebrnego medalu MPS.

Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich poznaniaków do kibicowania naszej drużynie z trybun Termach Maltańskich. Będziemy bez kompleksów walczyć z mistrzem Polski na własnych basenie o kolejne punkty MPS. Mamy nadzieję, że sędziowie powołani na nasz dwumecz z ŁSTW UŁ będą sędziować oba spotkania na wysokim europejskim poziomie i zgodnie z duchem fair play.

Po rozegraniu 16 spotkań ligowych DSW Waterpolo Poznań pozostaje zespołem z najlepszymi strzelcami MPS (Paweł Wielogórski – 58 goli oraz Tomasz Różycki – 47 goli) oraz najlepszym bramkarzem i obroną. Nasza drużyna straciła do tej pory w rozgrywkach jedynie 137 bramek (ŁSTW UŁ aż 162, a zajmująca trzecie miejsce Arkonia Szczecin 150).

Sezon 2013/2014 zakończymy 14 i 15 czerwca br., kiedy to zmierzymy się dwukrotnie z GKPW 59 Gorzów. O zdobyciu srebrnego medalu dla Poznania zadecydują jednakże nie tylko dwa ostatnie dwumecze naszej drużyny, ale także czerwcowe spotkania Arkonii Szczecin z pewnie zmierzającą po kolejny złoty medal drużyną z Łodzi. W przypadku nieoczekiwanej i praktycznie niemożliwej porażki niepokonanego do tej pory mistrza Polski z coraz słabiej grającymi zawodnikami ze Szczecina, spadniemy niestety na 3 miejsce w tabeli.

W dwumeczu z ŁSTW UŁ zagrają: Yazerski Mikhail – bramkarz, Dawid Łuc, Rafał Bocheński, Mazurek Krzysztof, Czapla Marcin, Goździak Jakub, Różycki Tomasz, Wielogórski Paweł, Cichy Piotr, Mazurek Marek, Szymonik Oskar, Zawadzki Michał oraz trener Jacek Maciąg. Niestety ze względu na kontrowersyjne decyzje sędziowskie podczas meczów ze Szczecinem, KTPW nie dopuścił do gry naszego najlepszego obrońcy Rafała Iwanowicza.

Plakat DSW Waterpolo Poznań_ŁSTW UŁ