W najbliższy weekend, 9 i 10 maja br. w Termach Maltańskich w Poznaniu rozegra się zacięta walka o tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej. Na własnym basenie będziemy gościć naszego największego rywala w tym sezonie – drużynę Legii Warszawa. Zdobędziemy kolejny srebrny medal, jeśli wygramy pełną pulą punktów choć jedno spotkanie 9 kolejki Ekstraklasy. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.Po 8 dwumeczach tegorocznych Mistrzostw Polski w piłce wodnej nasza drużyna seniorska ma na koncie 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki. Z przewagą 7 punktów nad Legią Warszawa jesteśmy nadal wiceliderem tabeli ligowej, ustępując jedynie kroczącemu pewnie po kolejne złoto zespołowi z Łodzi. Pojedynek najlepszych w Polsce drużyn waterpolo zaplanowano na ostatni weekend maja. Jednakże to mecze przedostatniej kolejki Ekstraklasy mogą zadecydować o podziale miejsc na podium. Naszych zawodników DSW od kolejnego srebrnego medalu dzieli jedynie jedno 3-punktowe zwycięstwo nad przeciwnikami ze stolicy. Czy zdobędziemy upragniony tytuł wicemistrza Polski okaże się w sobotę, 9 maja o g. 18.00 lub w niedzielę, 10 maja o g. 11.30.

Cały sezon ciężko pracowaliśmy na kolejny sukces. Ostatnie 3 lata to dwa brązowe i jeden srebrny medal dla Poznania. I to zdobyte przez zespół z najniższym budżetem w lidze. W najbliższy weekend damy z siebie wszystko. Cały czas intensywnie trenujemy, bo wiemy, jak ważny dla obu drużyn jest dwumecz w Termach Maltańskich. Jesteśmy pewni, że przeciwnik nie da nam żadnej taryfy ulgowej. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania kibiców z całej Wielkopolski. Bardzo liczymy na Wasz gorący doping!

W dwumeczu z Legią Warszawa w naszych barwach wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Dawid Łuc, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki oraz Artur Wróbel.

Tegoroczny sezon Ekstraklasy piłki wodnej zakończymy w Łodzi 30 i 31 maja.