W dniach 9 i 10 marca br. w 4 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów 2012/2013 zmierzyliśmy się w Łodzi z najlepszym obecnie zespołem ligi – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Sobotni mecz po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem gospodarzy 15:12. W niedzielnym spotkaniu ponownie lepszy był łódzki zespół, który uzyskał tym razem wynik 18:7.

Pierwszy z meczy rozgrywanych na pływalni Uniwersytetu Łódzkiego miał bardzo wyrównany przebieg. Zdobyliśmy aż 12 bramek i wygraliśmy ostatnią kwartę spotkania 5:3. Po niezwykle zaciętej walce cały mecz zakończył się ostatecznie trzybramkowym zwycięstwem łódzkiego zespołu. Najwięcej goli dla poznańskich waterpolistów zdobył kapitan Tomasz Różycki.

Aktualny Wicemistrz Polski, w którego składzie występuje obecnie 5 reprezentantów Polski oraz 2 reprezentantów Białorusi, wygrał także niedzielny mecz. ŁSTW UŁ zdobył w nim 18 bramek przy 7 bramkach zawodników naszej drużyny.

W dwumeczu z ŁSTW UŁ zespół ALSTAL Waterpolo Poznań reprezentowali zawodnicy: Paweł Domagała (bramkarz), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz oraz trener Jacek Maciąg i kierownik drużyny Andrzej Wróbel.

Wyniki sobotniego meczu (9 marca br.):           15:12 dla gospodarzy (3:2, 5:2, 4:3, 3:5)

Wyniki niedzielnego meczu (10 marca br.):       18:7 dla gospodarzy (7:2, 2:2, 5:1, 4:2)

Po meczach z łódzką drużyną utrzymaliśmy trzecie miejsce w tabeli Mistrzostw Polski Seniorów. Piąta runda rozgrywek została zaplanowana na 23 i 24 marca br. Zmierzymy się wówczas w Gorzowie z drużyną GKPW 59 Gorzów. Na kolejne rozgrywki na Termach Maltańskich zapraszamy natomiast w weekend 27 i 28 kwietnia br. Naszym przeciwnikiem w 7 rundzie Mistrzostw Polski będzie drużyna UKPW Legia Warszawa.