Zwycięstwem naszych seniorów zakończył się rozegrany w ten weekend w Termach Maltańskich dwumecz z Legią Warszawa. Nasi piłkarze wodni zdobyli w nim pełną pulę 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy. W sobotę po bardzo zaciętej walce wygrali ze stołecznymi 7:5. W niedzielę zwiększyli swoją przewagę nad drużyną gości aż do 5 bramek, zwyciężając po raz drugi 11:6. Oznacza to, że nadal mamy ogromne szanse na złoty medal Mistrzostw Polski, a o ostatecznym podziale miejsc na podium zadecydują majowe dwumecze z Arkonią Szczecin oraz OCMER UŁ ŁSTW.

W ostatni weekend waterpolistom Legii Warszawa po raz piąty nie udało się pokonać w Poznaniu naszej drużyny. Wygraliśmy oba spotkania 7 kolejki Ekstraklasy i nie oddaliśmy stołecznym na własnym basenie ani jednego punktu. Nasi seniorzy mają w tym sezonie na swoim koncie już 11 zwycięstw i tylko 3 porażki.

W sobotnim spotkaniu już w pierwszej kwarcie, po strzałach Różyckiego i Kowalewskiego, objęliśmy prowadzenie nad legionistami 3:1. W kolejnych 8 minutach zdobyliśmy kolejnego gola, skutecznie broniąc własnej bramki. Druga połowa przyniosła wyrównaną grę obu drużyn i wynik 6:5 na niespełna 2 minuty przed końcem meczu. Po przewinieniu obrońcy Legii Warszawa sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Nasz kapitan nie spudłował i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny 7:5. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano bramkarza Waterpolo Poznania Pawła Handze oraz Andrzeja Maciejewskiego z Warszawy. Gole dla poznaniaków zdobyli: Tomasz Różycki (4), Bartłomiej Kowalewski, Marcin Drula oraz Oskar Szymonik (po 1).

Początek niedzielnego meczu rewanżowego to niezwykle zacięta gra obu zespołów, które na przemian zdobywały po 4 gole. Dopiero w 15 minucie spotkania uzyskaliśmy dwubramkową przewagę nad rywalem. Druga połowa przebiegła już całkowicie pod dyktando naszych seniorów, którzy wygrali ostatecznie aż 11:6. Kapitan Tomasz Różycki ponownie strzelił 4 gole dla swojego zespołu i został – obok bramkarza Legii Cypriena Widomskiego – MVP meczu rewanżowego. 3 bramki dla Poznania padły po strzałach Pawła Wielogórskiego, po 1 zdobyli Rafał Bocheński, Rafał Iwanowicz, Jakub Goździak oraz Oskar Szymonik.

 Po raz piąty w historii naszego klubu pokonaliśmy na własnym basenie Legię Warszawa. Ten sukces cieszy nas tym bardziej, że oznacza dalszą grę o najwyższe podium tegorocznych Mistrzostw Polski. O tym, kto po nie sięgnie, zadecydują 3 ostatnie kolejki Ekstraklasy. Nasze ewentualne zwycięstwo nad GKPW 59 Gorzów za 2 tygodnie i jednocześnie przynajmniej jedna porażka Arkonii Szczecin na basenie w Łodzi, pozwolą nam objąć prowadzenie w tabeli. Na początku maja czeka nas w Poznaniu bardzo wymagający dwumecz z drużyną ze Szczecina, a sezon zakończymy 22 maja w Łodzi. Obiecujemy kibicom, że na ostatniej prostej damy z siebie wszystko. Naszym celem jest w dalszym ciągu tytuł mistrza Polski i pierwszy złoty medal w piłce wodnej dla Poznania – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

 

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

 2 kwietnia, pierwszy mecz 7 kolejki MPS:

 Waterpolo Poznań – Legia Warszawa          7:5 (3:1, 1:0, 2:2, 1:2)

Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (1 gol), Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak, Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz.

 

3 kwietnia, mecz rewanżowy:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa          11:6 (2:1, 4:3, 3:1, 2:1)

Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski (3 gole), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz (1 gol).

Trener: Jacek Maciąg

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2015/2016 są dostępne na nowej stronie KTPW: www.pilkawodna.waw.pl/ekstraklasa16.htm.

Przed ostatnimi w tym sezonie spotkaniami z Arkonią Szczecin (7 i 8 maja w Poznaniu) oraz z OCMER UŁ ŁSTW (21 i 22 maja w Łodzi), nasi waterpoliści zagrają jeszcze jeden dwumecz. W 8 kolejce Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe 17 i 18 kwietnia z ostatnim w tabeli zespołem GKPW 59 Gorzów.

Relacja z sobotniego spotkania

Relacja z niedzielnego spotkania

Galeria z meczu 2 kwietnia, fot. T. Szwajkowski:

Galeria z meczu 3 kwietnia, fot. P. Rychter:

Galeria z meczu 3 kwietnia, fot. E. Skowron: