W niedzielę, 30 marca br., w 6 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej nasza drużyna dwukrotnie pokonała na wyjeździe zespół WTS Bytom. W pierwszym spotkaniu  rozgromiliśmy gospodarzy, uzyskując aż dziesięciobramkową przewagą – 6:16. Drugi mecz zakończył się natomiast rezultatem 5:11. Dzięki doskonałej grze w ataku oraz skutecznej obronie, nasi waterpoliści utrzymali zdobytą w rundzie zimowej pozycję wicelidera tabeli.Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu drużyn, ale w 3 i 4 kwarcie znacznie zwiększyliśmy swoją przewagę uzyskując aż 10 bramek. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem 6:16. Zaledwie po kilku godzinach w rewanżowym spotkaniu powtórzył się dokładnie ten sam scenariusz. W połowie meczu DSW Waterpolo Poznań prowadziło zaledwie 1 bramką, by w kolejnych 2 kwartach powiększyć swoją przewagę do 6 goli i wygrać 5:11. Dzięki zwycięstwom w Gliwicach, utrzymaliśmy się na pozycji wicelidera tabeli.

6 kolejkę Mistrzostw Polski Seniorów możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Mimo konieczności rozegrania jednego dnia aż 2 spotkań i trudnym warunkom na basenie, dzięki wyjątkowo dobrej grze w obronie oraz wysokiej skuteczności w ataku zdobyliśmy po raz kolejny komplet punktów. Na szczególne uznanie zasługuje gra Dawida Łuca oraz Pawła Wielogórskiego, który zdobył w obu meczach aż 8 bramek i zapewne pozostanie królem strzelców polskiej ligi. Bardzo dobrze zagrali także Krzysztof Mazurek oraz nasi najmłodsi zawodnicy: Jakub Goździak, Marcin Czapla, Rafał Bocheński i Oskar Szymonik.

Wyniki poszczególnych spotkań WTS Bytom – DSW Waterpolo Poznań:

6:16 (3:3, 1:3, 0:2, 2:8)

5:11 (1:3, 2:1, 1:3, 1:4)

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 30 marca br. (w nawiasie zdobyte gole):

1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid (6), 3. Iwanowicz Rafał, 4. Bocheński Rafał (1), 5. Czapla Marcin (1), 6. Mazurek Krzysztof (2), 7. Różycki Tomasz (3), 8. Wielogórski Paweł (8), 9. Cichy Piotr (1), 10. Goździak Jakub (1) 11. Szymonik Oskar (2), 12. Zawadzki Michał. Trener: Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich w weekend 26 i 27 kwietnia, kiedy to zmierzymy się ponownie z Legią Warszawa. Po niedzielnym spotkaniu wraz ze sponsorem drużyny Grupą DSW zapraszamy kibiców na piknik waterpolo na terenie MALTA SKI. Kolejne dwumecze tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów nasza drużyna rozegra 10-11 maja w Szczecinie oraz 24-25 maja  i 14-15 czerwca w Poznaniu.

Sympatycy piłki wodnej mają możliwość wsparcia jej rozwoju w Poznaniu poprzez przekazanie 1% na nasz klub. Wystarczy wpisać w swoje deklaracje podatkowe KRS 0000133325, cel szczegółowy KS Waterpolo Poznań. Uzyskane w ten sposób kwoty, jak również środki przekazane na Klub Przyjaciół, zostaną przeznaczone na szkolenie drużyny młodzieżowej oraz seniorskiej.

Najmłodszych graczy DSW Waterpolo Poznań pod opieką trenera Miszy Yazerskiego można spotkać na treningach klubowych na basenie Term Maltańskich w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 18:00-19:15. Klub cały czas prowadzi nabór dzieci i młodzieży do drużyny młodzików i juniorskiej. Więcej tutaj.