W miniony weekend na Termach Maltańskich KS Waterpolo uległo dwukrotnie OCMER ŁSTW Łódź. Tym samym łodzianie obronili tytuł mistrzowski.

Zawodnicy gospodarzy przystępowali do spotkania ze stratą jednego punktu do 3. miejsca w tabeli. Wysoka klasa rywali i dwa bezsprzeczne zwycięstwa sprawiły jednak, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek szanse na medal znacznie się oddaliły. Do zajmującej 3. miejsce Arkonii Szczecin piłkarze wodni z Poznania tracą już 7 punktów i aby zdobyć medal musieliby nie tylko dwukrotnie pokonać rywali, ale również liczyć na ich potknięcie w meczach z Alfą Gorzów.

Weekendowe mecze przeciwko drużynie z Łodzi przebiegały pod dyktando gości. Mistrzowie Polski zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od początku nie pozostawili złudzeń kibicom zgromadzonym na Termach Maltańskich. Gospodarze w obydwu spotkaniach potrzebowali więcej czasu by ułożyć swoją grę na początku meczu i tym samym od pierwszej kwarty musieli gonić wynik. W sobotę ŁSTW już w pierwszej kwarcie osiągnęło prowadzenie 4:0, a w niedzielę 5:0. Ostatecznie pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łodzi 21-6. Mimo gorszego początku, to właśnie niedzielne spotkanie mogło podobać się kibicom ze stolicy Wielkopolski. Po trudnym początku piłkarze KS Waterpolo Poznań odzyskali rytm gry i w 2. oraz 3. kwarcie pokazali, że nie zamierzają poddać się bez walki. Rywale byli jednak tego dnia o klasę lepsi i ostatecznie na początku 4. kwarty pokazali, że kolejny tytuł mistrzowski na ich koncie to nie przypadek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:19. Poznaniacy w tym sezonie rozegrają jeszcze 4 spotkania przed własną publicznością. Pod koniec kwietnia podejmować będą zawodników Polonii Bytom, a na zakończenie sezonu w ostatni weekend maja zmierzą się z drużyną Arkonii Szczecin.

Wyniki nie pozostawiają niestety wątplo]iwości i pokazują, że nasz dystans do czołówki Ekstraklasy w tym sezonie się powiększył. Cieszyć natomiast może występ i waleczna postawa młodych zawodników naszego zespołu, ponieważ niesie to nadzieję na odbudowę zespołu i lepsze wyniki w przyszłości. Teraz skupiamy się już na kolejnych spotkaniach i organizacji zespołu na przyszły sezon. – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań.

I mecz
KS Waterpolo Poznań – OCMER ŁSTW Łódź 6:21 (1:4,2:6,3:4,0:7)
Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 3, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Naumowicz i Michał Kulis – po 1 MVP: Paweł Handze

II mecz
KS Waterpolo Poznań – OCMER ŁSTW Łódź 10:19 (2:6,1:2,4:5,3:6)
Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 3, Jan Madejek – 2, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Naumowicz, Paweł Rękawek, Eryk Kalinowski i Alan Bruszewski po 1. MVP: Tomasz Różycki

Zdjęcia autorstwa Piotra Rychtera z lepszyPOZNAN.pl