W miniony weekend zawodnicy KS Waterpolo Poznań walczyli u siebie o zachowanie szans medalowych z Polonią Bytom. Ślązacy dwukrotnie pokonali jednak gospodarzy i pokazali, że zasłużenie obronili tytuł wicemistrzów Polski.

Oba spotkania miały dosyć podobny przebieg. W sobotnim spotkaniu zawodnicy gospodarzy od początku popełniali sporo błędów w obronie, a do tego byli nieskuteczni w ataku i pozwolili wyjść zawodnikom gości na komfortowe prowadzenie. W kolejnych kwartach obraz gry się nie zmienił i bytomianie systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 16-7.

W niedzielę po pierwszych dwóch kwartach stało się jasne, że poznaniacy ponownie nie będą w stanie zapobiec porażce. Mimo lepszej gry w obronie, w ataku nadal mieli problemy ze skutecznością i po 3. kwarcie mieli na koncie zaledwie trzy bramki. Mecz obfitował w zacięte pojedynki, ale wiele akcji gospodarzy kończyło się na słupkach i poprzeczkach bramkarza Bytomia – Dawida Junga. Przełamanie nastąpiło w 4. kwarcie. Wtedy zawodnicy KS Waterpolo Poznań ruszyli do ataku i zaczęli szybko odrabiać straty. Od wyniku 12:3 dla Bytomia na początku kwarty doprowadzili do stanu 14:10 na półtorej minuty przed końcem spotkania. Drużyna Polonii zachowała jednak zimną krew i zdobywając dwie bramki w końcówce pozbawiła gospodarzy ostatnich nadziei na korzystny wynik. W czwartej kwarcie dodatkowych emocji kibicom zgromadzonym na trybunach dostarczyli grający w Polonii Jakub Struzik oraz Rafał Iwanowicz z Poznania. Bytomianin od początku 4. kwarty prowokował zawodnika z Poznania zarówno poprzez fizyczną grę, jak też słowne zaczepki. Ostatecznie obydwu zawodników zostało ukaranych wykluczeniami z prawem zamiany, a rozdzielać musieli ich koledzy.

Zawodnicy z Bytomia swoje zwycięstwa zadedykowali 40-letniemu trenerowi swojego klubu – Adamowi Jabłońskiemu, który walczy z rakiem. Zbiórka na jego leczenie prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Przede wszystkim gratuluję kolegom z Bytomia obrony tytułu wicemistrza Polski. Wygrali zasłużenie, a my nie potrafiliśmy im się przeciwstawić.  – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań.

Przed zawodnikami KS Waterpolo Poznań pozostała do rozegrania jeszcze ostatnia kolejka ligowa tego sezonu. 25 i 26 maja podejmą oni u siebie zawodników Arkonii Szczecin.

Terminy spotkań Waterpolo Poznań:
27-28 kwietnia, 9. kolejka MPS:

I mecz
KS Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 7:16 (1:4,2:4,1:3,3:5)
Strzelcy bramek: Paweł Rękawek – 3, Bartłomiej Kowalewski – 2, Tomasz Różycki i Kajetan Wojciechowicz – po 1 MVP: Paweł Rękawek

II mecz
KS Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 10:16 (1:3,1:4,1:5,7:4)
Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 6, Bartłomiej Kowalewski – 2, Paweł Rękawek i Marcin Kulis – po 1 MVP: Tomasz Różycki

Zdjęcia autorstwa Piotra Rychtera z lepszyPOZNAN.pl.