W weekend, 8-9 lutego br. DSW Waterpolo Poznań rozegra na wyjeździe 4 kolejkę Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Na basenie w Łodzi zmierzymy się dwukrotnie z aktualnym mistrzem Polski, zespołem ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o g. 20:00, natomiast niedzielny mecz o godz. 10:00. Nasz zespół w rozgrywkach ligowych zajmuje obecnie trzecie miejsce, ze stratą zaledwie 1 punktu do wicelidera tabeli – Arkonii Szczecin.

Po 3 kolejkach Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej mamy na swoim koncie 5 zwycięstw i tylko jedną porażkę. W czwartym dwumeczu tegorocznych rozgrywek ligowych zmierzymy się z najsilniejszą i niepokonaną od ponad roku drużyną z Łodzi. Z aktualnym mistrzem Polski nasi zawodnicy zagrają pierwszy mecz w sobotę o g. 20:00. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na niedzielę na g. 10:00.

Przed nami dwa najtrudniejsze mecze wyjazdowe w tym sezonie. ŁSTW UŁ to w tej chwili najlepsza drużyna w Polsce. W jej składzie występuje 4 reprezentantów kadry narodowej seniorów oraz 2 zawodników z Białorusi, w tym jeden z najlepszych waterpolistów naszej  ligi, Iwan Kułakow. Wierzymy jednak, że na basenie uniwersyteckim w Łodzi nawiążemy z nimi walkę jak równy z równym. Tym bardziej, że w naszej drużynie mamy od listopada nie tylko doskonałego bramkarza, Miszę Yazerskiego, ale także spisujących się coraz lepiej młodych zawodników. A nasi doświadczeni gracze – Tomek Różycki i Paweł Wielogórski zajmują nadal 1 i 2 miejsce w tabeli najlepszych strzelców tegorocznych rozgrywek.

Kolejne mecze Mistrzostw Polski Seniorów rozegramy 8 i 9 marca br. w Gorzowie Wlkp. oraz 29 i 30 marca br. w Gliwicach. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich pod koniec kwietnia, kiedy to zmierzymy się ponownie z Legią Warszawa.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz w Łodzi:

1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid, 3. Iwanowicz Rafał, 4. Bocheński Rafał, 5. Czapla Marcin, 6. Mazurek Krzysztof, 7. Różycki Tomasz, 8. Wielogórski Paweł, 9. Cichy Piotr, 10. Mazurek Marek, 11. Szymonik Oskar, 12. Zawadzki Michał, 13. Goździak Jakub. Trener: Jacek Maciąg.