W niedzielę, 11 maja br. nasza drużyna  zmierzyła się na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem Polski, Arkonią Szczecin. W pierwszym meczu 8 kolejki Ekstraklasy  rozgromiliśmy gospodarzy 4:9. Rozgrywane kilka godzin później spotkanie rewanżowe przyniosło remis 9:9. O ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne, które wygrał zespół ze Szczecina 4:3. Po dwumeczu na Floating Arena nasi waterpoliści zdobyli kolejne 4 punkty i z dwupunktową przewagą umocnili się na pozycji wicelidera tabeli Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej.

Obu meczom towarzyszyły ogromne sportowe emocje. Pierwsze z niedzielnych spotkań przyniosło pewne zwycięstwo naszej drużyny. Po 2 kwartach uzyskaliśmy pięciobramkową przewagę i utrzymaliśmy ją już do końca meczu, wygrywając ostatecznie 4:9. Największą skutecznością w naszym zespole wykazał się król strzelców polskiej ligi Paweł Wielogórski, zdobywając aż 4 gole. 2 bramki dla Poznania strzelił kapitan Tomasz Różycki, po jednej Marcin Czapla, Rafał Iwanowicz oraz Rafał Bocheński. Świetnie spisała się także nasza obrona na czele z bramkarzem Mikhailem Yazerskim. W trakcie gry sędziowie 9 razy wykluczali zawodników DSW, przy jedynie 2 wylotkach gospodarzy. Tak duża przewaga nie pomogła jednak w pierwszym spotkaniu nieskutecznie atakującym szczecinianom.

Rozegrany zaledwie parę godzin później mecz rewanżowy przyniósł powtórkę sytuacji z naszego drugiego spotkania w Poznaniu z Legią Warszawa. Po 3 kwarcie DSW Waterpolo Poznań prowadziło w Szczecinie 6:8. W ostatnich 8 minutach meczu sędziowie 7 razy wykluczyli z gry naszych zawodników, dzięki czemu Arkonii Szczecin udało się doprowadzić do remisu 9:9. Po rzutach karnych drugie spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 13:12 dla Szczecina. W niedzielę zdobyliśmy 4 punkty, drużyna gospodarzy jedynie 2. Tym samym nasz zespół z dwupunktową przewagą umocnił się na drugim miejscu polskiej Ekstraklasy piłki wodnej.

W pierwszym meczu zrealizowaliśmy nasz plan w 100%. Wygrana z Arkonią na wyjeździe pełną pulą punktów pokazała wszystkim, jak mocna w tym sezonie jest nasza drużyna. – powiedział po zakończeniu rozgrywek Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu. – Niestety mecz rewanżowy przyniósł kolejne niezrozumiałe i niejasne decyzje arbitrów, którzy sędziowali także nasze ostatnie mecze z Legią Warszawa. Już na początku 1 kwarty wykluczony został nasz najlepszy obrońca, Rafał Iwanowicz. W  całym spotkaniu Arkonia miała aż 14 razy przewagę w ataku na naszą bramkę, przy jedynie 2 wykluczeniach dla ich zawodników. Takie podejście spowodowało, że rzutów karnych nie mogli wykonać nasi najlepsi strzelcy – Paweł Wielogórski i świetnie grający w Szczecinie Marcin Czapla. Jednakże w dalszym ciągu pozostajemy wiceliderami MPS i wbrew wszystkim i wszystkiemu będziemy walczyć o srebro dla Poznania do ostatniej minuty ostatniego meczu sezonu!

Nasza drużyna do końca sezonu 2013/2014 rozegra jeszcze 2 dwumecze – oba na Termach Maltańskich w Poznaniu. Za 2 tygodnie, 25 i 26 maja br. w 9 kolejce Ekstraklasy zmierzymy się z aktualnym mistrzem Polski, drużyną ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Natomiast 14 i 15 czerwca br. zakończymy tegoroczny sezon spotkaniami z GKPW 59 Gorzów, ostatnią drużyną w tabeli.

Od listopada 2013 r. mamy na swoim koncie już 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki, w tym dwie, z mistrzem i wicemistrzem Polski, dopiero po rzutach karnych. W dalszym ciągu pozostajemy także zespołem z najlepszym strzelcem ligi (Paweł Wielogórski) oraz najlepszym bramkarzem i obroną.

Wyniki dwumeczu Arkonia Szczecin – DSW Waterpolo Poznań:

4:9 (1:3,0:3,1:2,2:1)
13:12 (1:3,2:1,3:4,3:1, rzuty karne 4:3)

Skład DSW Waterpolo Poznań w dwumeczu 11 maja oraz ilość bramek zdobytych przez poszczególnych zawodników: Yazerski Mikhail – bramkarz, Iwanowicz Rafał (1), Bocheński Rafał (2), Czapla Marcin (3), Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz (5), Wielogórski Paweł (6), Cichy Piotr (2), Goździak Jakub (1), Szymonik Oskar (1), Zawadzki Michał, Tomasz Cichy oraz trener Jacek Maciąg.