W piątek, 28 lutego br. w Termach Maltańskich rozegrano pierwsze dwa mecze turnieju MALTA Waterpolo Cup o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Po zaciętym i bardzo emocjonującym pojedynku z drużyną Half Moon z Dublina objęliśmy prowadzenie w tabeli rozgrywek. Nasi waterpoliści pokonali wielokrotnego zdobywcę Pucharu Irlandii 8:7. Spotkanie drużyn ze Słowacji i Holandii po bardzo wyrównanej walce zakończyło się natomiast remisem 11:11.

Rozgrywający się w Poznaniu od 28 lutego do 2 marca br. międzynarodowy turniej seniorów MALTA Waterpolo Cup rozpoczął się meczem zespołów ze Słowacji i Holandii. Po 3 pierwszych kwartach trzema golami prowadził zespół WS Twente, na co dzień grający w I lidze swojego kraju. Holendrzy w ostatniej kwarcie ulegli jednak zawodnikom Pirana SC Topolcany, którzy zdobyli w niej aż cztery bramki, tracąc tylko jedną. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się remisem 11:11, za który obie drużyny otrzymały po 1 punkcie.

Pirana SC Topoľčany – WS Twente 11:11 (3:4, 1:3, 3:3, 4:1).

Podczas kolejnego meczu zawodów o zwycięstwo walczyły drużyny z Irlandii i Polski. Nasi waterpoliści objęli prowadzenie w drugiej kwarcie i nie oddali go już do końca spotkania, wygrywając ostatecznie jedną bramką 8:7. Gra obu zespołów była wyrównana i na podobnym poziomie, a ogromne sportowe emocje towarzyszyły kibicom do ostatnich sekund meczu. Dla Poznaniaków gole zdobyli następujący zawodnicy: Dawid Łuc i Tomasz Różycki (po 2 bramki), Marek Mazurek, Paweł Wielogórski, Rafał Bocheński oraz Rafał Iwanowicz (po 1 bramce).

DSW Waterpolo Poznań – Half Moon 8:7 (1:1, 4:2, 2:2, 1:2)

Dzięki wsparciu Wydziału Sportu UMP po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w Poznaniu waterpolo w wydaniu drużyn grających na co dzień w mocnych europejskich ligach. Poziom turnieju jest bardzo wysoki, a gra wszystkich zespołów zacięta i wyrównana. Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa nad Irlandią i pierwszego miejsca w tabeli, ale przed nami jeszcze dwa trudne mecze z wymagającymi przeciwnikami. O zdobyciu pucharu prezydenta Poznania mogą zadecydować nawet ostatnie sekundy obu niedzielnych spotkań.

Zapraszamy kibiców na kolejne mecze w sobotę o g. 19:15 i 20:30 oraz w niedzielę o g. 15:15 i 16:30.

MALTA Waterpolo Cup_fot. Alina Gutkowska MALTA Waterpolo Cup1_fot. Alina Gutkowska MALTA Waterpolo Cup2_fot. Alina Gutkowska MALTA Waterpolo Cup3_fot. Alina Gutkowska