W najbliższy weekend, 17 i 18 października, DSW Waterpolo Poznań powalczy w Olsztynie o tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej. W piątek, w rundzie eliminacyjnej, zmierzymy się z zespołami ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. Zdobywcę Pucharu poznamy natomiast w sobotę, po meczu finałowym o g. 19:50.

Tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej zostanie rozegrany w Olsztynie 17 i 18 października. O zwycięstwo powalczy, podobnie jak rok wcześniej, 6 drużyn. W pierwszym meczu rundy eliminacyjnej grupy B, który odbędzie się w piątek o g. 10:50, czeka nas trudny pojedynek z Arkonią Szczecin. W tym samym dniu o g. 18:20 zmierzymy się także z drugim rywalem – drużyną GKPW 59 Gorzów. W grupie A o wejście do finału powalczą natomiast zespoły z Łodzi, Warszawy i Bytomia.

Mimo wakacyjnej przerwy i zmian w składzie drużny, zamierzamy dać z siebie wszystko. Plan minimum to, podobnie jak w 2013 r., wyjście z grupy i gra w finale. Faworytem zawodów w Olsztynie jest oczywiście aktualny mistrz Polski – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Jak pokazał ostatni sezon, nie jest on jednak niepokonany.

Dwie najlepsze drużyny rundy eliminacyjnej powalczą o Puchar Polski w sobotę, 18 października o g. 19:50. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się natomiast o godzinie 18:30.

W Olsztynie w barwach DSW Waterpolo Poznań wystąpią: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Oskar Szymonik, Artur Wróbel, Michał Zawadzki, Marcin Drula oraz trener Jacek Maciąg.

Wyniki spotkań Pucharu Polski 2014 w piłce wodnej będzie można śledzić na bieżąco na stronie: www.pilkawodna1.w.interia.pl/pps14.htm.

 

UWAGA: zmiany w harmonogramie rozgrywek tegorocznej Ekstraklasy polskiej piłki wodnej. DSW Waterpolo Poznań zainauguruje Mistrzostwa Polski Seniorów dopiero w sobotę 6 grudnia. W pierwszym dwumeczu nowego sezonu na basenie Term Maltańskich zagramy z  WTS Bytom. Mistrza Polski 2014/2015 poznamy natomiast w połowie czerwca następnego roku.