W niedzielę, 31 maja seniorzy DSW Waterpolo Poznań wygrali w Łodzi ostatni mecz tegorocznej Ekstraklasy. Zwycięstwo nad OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW przypieczętowało drugi w historii naszego klubu srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. Rozgrywki ligowe  2014/2015 zakończyliśmy z przewagą aż 10 punktów nad trzecią w tabeli Legią Warszawa oraz remisem w obu dwumeczach z  aktualnym mistrzem Polski.

Sobotni, niezwykle wyrównany w pierwszych 3 kwartach mecz ostatecznie wygrali nasi gospodarze 20:14 (4:3, 2:2, 7:6, 7:3). Bramki dla Poznania zdobyli: Tomasz Różycki (5 goli), Jakub Goździak (3), Piotr Cichy i Bartłomiej Kowalewski (po 2) oraz Oskar Szymonik i Paweł Domagała (po 1). Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano naszego kapitana oraz Piotra Michalskiego z Łodzi.

Niedzielny rewanż okazał się najbardziej emocjonującym spotkaniem tegorocznej Ekstraklasy i wielką niespodzianką dla naszych kibiców. Już w 1 kwarcie objęliśmy prowadzenie 2:4 i nie oddaliśmy go do ostatniej sekundy gry. Aktualny mistrz Polski po raz pierwszy w tym sezonie na własnym basenie musiał uznać wyższość drużyny gości. W bardzo osłabionym składzie wygraliśmy pewnie 12:14 (2:4, 2:5, 4:3, 4:2) i tym samym udowodniliśmy, że jesteśmy jedynym zespołem, który może przerwać hegemonię łodzian. Najlepszym graczem meczu okazał się Bartłomiej Kowalewski, którzy zdobył aż 4 gole, oraz Aleksander Dyadyura z Ocmer. Pozostałe bramki dla Poznania strzelili: Marcin Drula i Tomasz Różycki (po 3) oraz Jakub Goździak i Oskar Szymonik (po 2).

Mam nadzieję, że pokonując mistrza Polski w ostatnim  meczu sezonu sprawiliśmy naszym kibicom ogromną  radość. Za nami trudny sezon i tym bardziej cieszymy się z kolejnego srebrnego medalu i łącznie aż 15 zwycięstw w 20 meczach tegorocznej Ekstraklasy. Mamy dużą szansę na wyrównaną walkę o mistrzostwo Polski w kolejnych rozgrywkach. Potrzebujemy jedynie większego wsparcia ze strony miasta oraz wielkopolskich sponsorów, bez których nie uda się stworzyć w Poznaniu najlepszego w kraju ośrodka piłki wodnej – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, dotychczasowym sponsorom i partnerom za wsparcie i życzliwość, których doświadczyliśmy w tym sezonie. Mamy nadzieję, że na jesieni jeszcze liczniej zapełnią trybuny Term Maltańskich i będą nam towarzyszyć w walce o najwyższe podium kolejnych mistrzostw Polski.

Na zakończenie sezonu 2014/2015 w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Krawczyk Rafał, Michał Nowicki. Przypominamy, że w 4-letniej historii klubu piłkarze DSW Waterpolo Poznań zdobyli 2 brązowe i 2 srebrne medale MPS. A w zakończonym właśnie sezonie byliśmy jedyną drużyną, która dwukrotnie pokonała aktualnego mistrza Polski.

Istnienie oraz rozwój KS Waterpolo Poznań jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, pomocy Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz dzięki Grupie DSW, która jest sponsorem tytularnym zespołu. Sponsorem technicznym naszej drużyny jest firma VITEX, która zapewnia waterpolistom stroje i sprzęt sportowy.

Dalszy rozwój drużyny seniorskiej i juniorskiej oraz poznańskiej piłki wodnej można wspierać przystępując do Klubu Przyjaciół KS Waterpolo Poznań (www.waterpolo-poznan.pl/klub-przyjaciol-ks-waterpolo-poznan).

 Fot. P. Rychter, Lepszypoznan.pl