DSW Waterpolo Poznań po raz pierwszy w historii klubu zdobywa tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej seniorów! Walka o srebrny medal zakończyła się dzisiaj po meczu Arkonii Szczecin z ŁSTW UŁ. Drużyna mistrza Polski na ostatniej prostej pokonała gości 20:13 i sięgnęła po kolejny złoty medal.

Po wczorajszej wygranej nad GKPW 59 Gorzów 12:11 utrzymaliśmy 2 punktową przewagę nad zespołem ze Szczecina i ostatni mecz tegorocznego sezonu nie ma już wpływu na kolejność na podium Ekstraklasy polskiego waterpolo. Dzisiejszy sukces jest zasługą całej naszej drużyny – najlepszego w lidze bramkarza Miszy Yazerskiego, naszego kapitana Tomka Różyckiego oraz naszych doświadczonych graczy – najlepszego strzelca polskiej ligi Pawła Wielogórskiego, Rafała Iwanowicza, Piotra Cichego, Michała Zawadzkiego, Marka i Krzysztofa Mazurków oraz Artura Wróbla, jak również naszej utalentowanej młodzieży: Oskara Szymonika, Marcina Czapli, Dawida Łuca, Jakuba Goździaka i Rafała Bocheńskiego. W ostatnich meczach sezonu towarzyszyli nam także nasi byli bramkarze Tomasz Cichy i Paweł Domagała.

Cieszymy się ogromnie z naszego pierwszego srebra i bardzo dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i gorący doping do ostatnich sekund wszystkich spotkań. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich na kolejny sezon, w którym z pewnością powalczymy o mistrzostwo Polski!

Wyniki meczu 14 czerwca: 12:11 (3:2, 4:3, 4:3, 1:3). Gole dla Poznania zdobyli: Paweł Wielogórski (4), Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (3), Dawid Łuc (1), Rafał Bocheński (1), Jakub Goździak (1).

Dziękujemy naszych partnerom i sponsorom, a w szczególności Pani Dyrektor Ewie Bąk z Wydziału Sportu UMP oraz Grupie DSW i firmie VITEX.

Wręczenie medali odbędzie się dzisiaj w Termach Maltańskich w Poznaniu, po ostatnim meczu naszej drużyny w sezonie 2013/2014 (początek g. 16:30).

Galeria zdjęć autorstwa Elżbiety Skowron z Codziennypoznan.pl.