W sobotę, 8 marca br. rozegramy 5 kolejkę Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Na wyjeździe nasi waterpoliści zmierzą się dwukrotnie z ostatnim w tabeli zespołem GKPW 59 Gorzów. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o g. 13:30, natomiast drugi mecz o godz. 19:30. Po 4 dwumeczach tegorocznych rozgrywek zajmujemy trzecie miejsce w tabeli.Po zwycięstwie w rozegranym na basenie Term Maltańskich międzynarodowym turnieju MALTA Waterpolo Cup, nasi zawodnicy wracają w najbliższą sobotę do rozgrywek ligowych. W 5 dwumeczu Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej DSW Waterpolo Poznań zmierzy się na wyjeździe z najsłabszą drużyną ligi – GKPW 59 Gorzów. Na basenie gorzowskiego kompleksu sportowego „Słowianka” zagramy w jednym dniu dwa mecze o kolejne punkty w tabeli – pierwszy o g. 13:30, drugi o g. 19:30.

Po bardzo udanym występie na Malta Waterpolo Cup jesteśmy w dobrych nastrojach przed ostatnią w rundzie zimowej kolejką rozgrywek ligowych. Liczymy, że nasi młodzi zawodnicy zaprezentują na wyjeździe taki sam poziom jak na poznańskim turnieju. Drużyna z Gorzowa to w tej chwili bardzo młody, ale też perspektywiczny zespół i z pewnością mimo słabych wyników w lidze nie należy go lekceważyć. Będziemy walczyć o dwa kolejne zwycięstwa, tym bardziej iż po ewentualnej porażce Arkonii Szczecin z aktualnym mistrzem Polski, pozwolą nam one wskoczyć na 2 miejsce w tabeli.

Pierwszy dwumecz drugiej rundy Mistrzostw Polski Seniorów DSW Waterpolo Poznań rozegra 29 i 30 marca br. w Gliwicach. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie wówczas drużyna WTS Bytom. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich w ostatni weekend kwietnia, kiedy to zmierzymy się po raz drugi z Legią Warszawa.

 

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz w Łodzi:

1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid, 3. Iwanowicz Rafał, 4. Bocheński Rafał, 5. Czapla Marcin, 6. Mazurek Krzysztof, 7. Różycki Tomasz, 8. Wielogórski Paweł, 9. Cichy Piotr, 10. Mazurek Marek, 11. Szymonik Oskar, 12. Zawadzki Michał, 13. Goździak Jakub. Trener: Jacek Maciąg.