W najbliższy weekend, 11-12 stycznia br. po raz pierwszy w  nowym roku zapraszamy wszystkich Poznaniaków na trybuny sportowe Term Maltańskich. W 3 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej nasza drużyna zmierzy się z aktualnym wicemistrzem kraju, Arkonią Szczecin. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o g. 17:30, natomiast niedzielne o g. 12:30. Wstęp na mecze jest bezpłatny!

Styczniowy dwumecz w Poznaniu zapowiada się bardzo interesująco, gdyż oba zespoły mają apetyt na zajęcie I miejsca na podium tegorocznych rozgrywek ligowych. Na basenie sportowym Term Maltańskich będzie można zobaczyć m.in. najlepszych jak dotąd strzelców polskiej ligi – naszego kapitana Tomasza Różyckiego oraz centra Pawła Wielogórskiego.

Przypominamy, iż nowy sezon ligowy rozpoczęliśmy od trzech rewelacyjnych zwycięstw nad zespołami  z Bytomia i Warszawy oraz jednej porażki w drugim meczu z Legią Warszawa, spowodowanej m.in. wykluczeniem  ze spotkania naszych dwóch najlepszych zawodników. Po 2 kolejkach Mistrzostw Polski Seniorów 2013/2014 nasza drużyna spadła w tabeli z pierwszego miejsca na trzecie, natomiast Arkonia Szczecin zdobyła pozycję wicelidera.

Mimo utraty w Warszawie cennych punktów nie składamy broni i w dalszym ciągu będziemy walczyć o Mistrzostwo Polski dla Poznania. Mamy nadzieję, że podobnie jak podczas październikowego Pucharu Polski nasi zawodnicy okażą się lepsi od graczy Arkonii Szczecin i oba spotkania zakończą się naszym zwycięstwem. 

Serdecznie zapraszamy na Termy Maltańskie zarówno naszych wiernych kibiców, jak i osoby, które jeszcze nigdy nie widziały rozgrywek piłki wodnej. W zamian za gorący doping, który będzie nam w tej kolejce bardzo potrzebny, obiecujemy emocje porównywalne do tych podczas meczów piłki nożnej, ręcznej czy siatkowej.

 

Skład DSW Waterpolo Poznań na spotkania 11 i 12 stycznia br.:

Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid, Bocheński Rafał, Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz – kapitan, Wielogórski Paweł, Cichy Piotr, Mazurek Marek, Szymonik Oskar, Zawadzki Michał, Goździak Jakub, Sompolski Dawid oraz trener Jacek Maciąg, drugi trener Artur Wróbel i kierownik drużyny Andrzej Wróbel.