W 7 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów nasi zawodnicy dwukrotnie rozgromili UKPW Legia Warszawa. Dzięki sobotniej wygranej 13:10 oraz niedzielnej 12:10 zdobyliśmy kolejne 6 punktów, utrzymując pozycję wicelidera Ekstraklasy. Nasz zespół pozostaje niepokonany od 6 spotkań, a w całym sezonie wywalczył już łącznie 11 zwycięstw. Gole dla Poznania zdobyli kapitan Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc oraz Rafał Bocheński.Zmotywowani grudniową porażką w drugim meczu w Warszawie, nasi waterpoliści nie pozostawili na swoim basenie cienia wątpliwości, która drużyna zasługuje na zwycięstwo i pełną pulę punktów. Oba spotkania w Poznaniu po zaciętej walce zakończyły się naszą wygraną, mimo rekordowej liczby wykluczeń naszych zawodników.

W sobotę po bardzo wyrównanej grze obu drużyn i remisie 9:9 w 3 pierwszych kwartach, w ostatnich 8 minutach meczu przejęliśmy prowadzenie, zdobywając aż 4 gole przy stracie tylko jednej bramki. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem nad Legią 13:10.

Niedzielny mecz pewnie zaczęli nasi zawodnicy prowadząc po 2 kwartach 7:2. W 3 kwarcie sędziowie wykluczyli nam dwóch graczy – kapitana Tomasza Różyckiego oraz Oskara Szymonika, a w kolejnej także doskonale grającego w obu meczach obrońcę Rafała Iwanowicza. Mimo braku w ostatniej kwarcie 3 kluczowych zawodników oraz wielu przewag Legii Warszawa pod naszą bramką, wygraliśmy także drugie spotkanie 12:10.

Patronem poznańskiego dwumeczu DSW Waterpolo Poznań było centrum sportowo-rekreacyjne MALTA SKI, na terenie którego po niedzielnym zwycięstwie nad drużyną z Warszawy odbył się rodzinny piknik dla kibiców i sympatyków piłki wodnej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na własnym basenie dwukrotnie pokonaliśmy Legię Warszawa. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wykonali założony plan w 100%. Mamy coraz większą szansę na srebrny medal dla Poznania i na pewno powalczymy o niego już za 2 tygodnie na basenie w Szczecinie. Cieszymy się także z niezwykle gorącego dopingu poznańskich kibiców, którzy bardzo licznie wspierali nas z trybun Term Maltańskich, zwłaszcza podczas niedzielnego meczu. Dzięki ich wsparciu, mimo tak dotkliwego osłabienia naszego zespołu w drugiej połowie meczu, udało nam się utrzymać prowadzenie i wygrać cały dwumecz pełną pulą punktów.

Kolejny dwumecz Mistrzostw Polski Seniorów DSW Waterpolo Poznań rozegra 10 i 11 maja br. na basenie w Szczecinie. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie wówczas drużyna Arkonii Szczecin. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich już za miesiąc – 25 i 26 maja br., kiedy to zmierzymy się ponownie z aktualnym Mistrzem Polski.

Wyniki 7 dwumeczu Ekstraklasy:

Sobota, 26 kwietnia: DSW Waterpolo Poznań – UKPW Legia Warszawa                        13:10 (4:2, 2:4, 3:3, 4:1)

Niedziela, 27 kwietnia: DSW Waterpolo Poznań  – UKPW Legia Warszawa                     12:10 (3:1, 4:1, 3:3, 2:5)

Skład DSW Waterpolo Poznań (w nawiasie ilość goli): Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid (3), Iwanowicz Rafał, Bocheński Rafał (1), Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz (9), Wielogórski Paweł (6), Cichy Piotr, Goździak Jakub, Szymonik Oskar (6), Zawadzki Michał, Mazurek Marek. Trener: Jacek Maciąg.

Fot. Piotr Rychter z LepszyPoznan.pl