Mimo tego, że stracili już szanse na zdobycie medalu Mistrzostw Polski, waterpoliści z Poznania ciągle mogą mieć wpływ na ostateczny wygląd podium tych rozgrywek. W najbliższy weekend podejmować będą u siebie trzecią w tabeli Arkonię Szczecin, która walczy o utrzymanie przewagi nad czwartą Alfą Gorzów Wlkp.

KS Waterpolo Poznań nie zaliczy tego sezonu do udanych. Mimo, że początek tego sezonu mógł napawać optymizmem, to późniejsze porażki i spadek w tabeli pokazały, że, po latach sukcesów klubu przyszedł czas na odbudowę składu. W ostatni weekend maja zawodnicy ze stolicy Wielkopolski, którzy podejmą u siebie Arkonię Szczecin, odegrają ważną rolę w tym, kto będzie cieszył się z brązowego medalu po ostatniej kolejce.

Na wyniki spotkań, które rozegrane zostaną w Termach Maltańskich w sobotę o godz. 17:45 i niedzielę o godz. 12:30 z niecierpliwością będą wyczekiwać zawodnicy gorzowskiej Alfy. Po 9 kolejkach Ekstraklasy zajmują oni 4. miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do ostatniej medalowej pozycji. Po raz pierwszy w tym sezonie będą zatem liczyli na zwycięstwa rywali z Poznania. Sami tymczasem udadzą się do Warszawy, gdzie będą faworytami w spotkaniach przeciwko ostatniej w tabeli Legii Warszawa.

Kibice chętni do obejrzenia pojedynku poznaniaków na żywo ucieszą się z informacji, że wstęp na trybuny Term Maltańskich jest darmowy.

Za nami ostatnia kolejka niezwykle trudnego i rozczarowującego sezonu. W ostatniej kolejce powalczymy o to, żeby godnie pożegnać się z kibicami, ale rywal z pewnością nie odda łatwo zwycięstwa. Zagramy z bardzo silną drużyną, której zawodnicy z pewnością będą niezwykle zmotywowani, aby zapewnić sobie brązowe medale mistrzostw  – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań.

Terminy spotkań Waterpolo Poznań:
27-28 kwietnia, 9. kolejka MPS:

I mecz
KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 25 maja 2019, godz.: 17:45

II mecz
KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 26 maja 2019, godz.: 12:30