W najbliższy weekend w Termach Maltańskich poznańscy waterpoliści zagrają z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Po udanym wyjeździe do Szczecina poznańscy piłkarze wodni będą starali się zdobyć kolejne punkty podejmując u siebie beniaminka ligi – drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecze odbędą się w sobotę o godz. 20:00 oraz niedzielę o 13:00.

Poznaniacy zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli, jedno miejsce przed drużyną z Ostrowca. Zawodnicy KSZO chociaż w pierwszych czterech ligowych spotkaniach nie zdobyli jeszcze punktu, to pokazali się kilkukrotnie z bardzo dobrej strony. Dlatego poznaniacy do spotkania podchodzą bardzo poważnie i z pewnością nie zamierzają lekceważyć przeciwnika. Jak pokazały spotkania w Szczecinie, przy optymalnym składzie i w dobrej dyspozycji, piłkarze wodni z Poznania są ekipą, którą stać na walkę o medalowe miejsca. Właśnie spotkania z KSZO pokażą, czy zimową przerwę w rozgrywkach spędzą w górnej, czy dolnej połowie tabeli.

“Po udanym weekendzie w Szczecinie, przygotowujemy się intensywnie do kolejnych spotkań i mamy nadzieję na kolejne ligowe punkty. Wszyscy koncentrujemy się na tym, żeby zakończyć ten rok na pozycji, dającej nam na wiosnę szansę walki o medale.” – powiedział kapitan zespołu Box Logistics Waterpolo Poznań – Bartłomiej Kowalewski.

Spotkania rozgrywane są w basenach Term Maltańskich, a wstęp na trybuny jest bezpłatny.

4. kolejka Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2019/2020:
Box Logistics Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
1. mecz: sobota 7.12.2019, godz. 20:00
2. mecz: niedziela 08.12.2019, godz. 13:00