W nadchodzący weekend zawodnicy z Poznania rozegrają mecze o Puchar Polski 2021. Do walki o podium stanie osiem najlepszych drużyn z Polski!

Organizatorem Pucharu Polski 2021 jest klub ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom. Poza zespołem gospodarzy oraz drużyną z Poznania, do Gliwic przyjadą zawodnicy takich klubów jak: AZS Uniwersytet Warszawa, CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów, ŁSTW OCMER Łódź, UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki, KSZO Ostrowiec Św., Arkonia Szczecin. „Swoją przygodę z tegorocznym Pucharem Polski rozpoczynamy od meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i mam nadzieję, że z tego pojedynku wyjdziemy zwycięsko. Jeśli nam się to uda, to w półfinale  najprawdopodobniej trafimy na drużynę gospodarzy ŁUKOSZ WTS Polonię Bytom. Sytuacja w naszej piłce wodnej jest dość dziwna, nie każda z drużyn ma możliwość trenowania w wodzie, gdyż cześć z basenów jest cały czas zamknięta. To sprawia, że szanse nie są równe dla każdego, ale niestety musimy to zaakceptować. Mimo tych niedogodności liczę na dobre mecze w naszym wykonaniu.” – mówi Tomasz Różycki prezes i zawodnik klubu.

W sobotę 30.01 na basenie „Olimpijczyk” w Gliwicach, rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe oraz półfinałowe, a w niedzielę 31.01 – mecze finałowe.  Mecz finałowy dwóch najlepszych drużyn odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.00.                       

Szczegółową rozpiskę spotkań znaleźć można na stronie: http://www.pilkawodna.waw.pl/pps21.htm

W roku 2020 w Pucharze Polski pierwsze miejsce zdobyła drużyna ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom, która pokonała ŁSTW OCMER Łódź wynikiem 13:6.