W 4 kolejce Ekstraklasy piłki wodnej naszym zawodnikom nie udało się pokonać w Łodzi wielokrotnego mistrza Polski. Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 16:10 dla zespołu ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki. W niedzielnym meczu rewanżowym łodzianie zwyciężyli 15:9 i tym samym zostali liderami Ekstraklasy. Nasza drużyna z 18 punktami na koncie zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli ligowej. Najlepszymi graczami dwumeczu wybrano Pawła Handze i Bartłomieja Kowalewskiego z Poznania oraz Grzegorza Knapa i Piotra Michalskiego z Łodzi.

W ostatni weekend nasi seniorzy po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli ani jednego punktu. W Łodzi przegrali oba spotkania 4 kolejki Ekstraklasy i nie utrzymali zdobytej 2 tygodnie temu pozycji lidera. Z 6 zwycięstwami i 2 porażkami na koncie zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli, tuż za Arkonią Szczecin, która nieoczekiwanie przegrała dzisiejszy rewanż z Legią Warszawa. Szczecinianie mają dokładnie tyle samo punktów co nasz zespół, ale lepszy stosunek bramek.

W sobotnim meczu w pierwszych 8 minutach prowadzenie objęli gospodarze zdobywając 5 goli, przy stracie 3 własnych. 2 i 4 kwarta to wyrównana gra obu drużyn i remisowy wynik odpowiednio 4:4 i 2:2. O zwycięstwie wielokrotnego mistrza Polski zadecydowała jednak 3 część spotkania, kiedy to łodzianie wbili naszemu bramkarzowi Pawłowi Handze aż 5 goli, sami tracąc tylko jeden. Pierwsze spotkanie 4 kolejki ligowej zakończyło się ostatecznie wynikiem 16:10. W niedzielnym spotkaniu rewanżowym 1 kwartę pewnie wygrali nasi piłkarze 1:4. Niestety w kolejnej prym wiedli już łodzianie, którzy w połowie meczu objęli prowadzenie 5:4. W kolejnych 16 minutach zdobyli jeszcze 10 bramek. Natomiast nasz zespół pokonał w tym czasie bramkarza gospodarzy tylko 5 razy, przegrywając ostatecznie 15:9.

Po raz pierwszy w tym sezonie nie wygraliśmy dwumeczu Ekstraklasy. Łodzianie byli do niego doskonale przygotowani, a my niestety nie zrealizowaliśmy w pełni założonej taktyki. Mamy obecnie prawie 3 miesiące, aby poprawić nasze niedociągnięcia i zawalczyć o zwycięstwo w marcowych spotkaniach z Arkonią Szczecin – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Razem z zawodnikami z Łodzi zadedykowaliśmy nasze weekendowe zmagania Arturowi Wróblowi, poznańskiemu waterpoliście, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą. Gorąco dziękujemy wszystkim naszym kibicom i sympatykom, którzy wsparli zbiórkę środków na jego operację w Szwajcarii.

5 kolejka Ekstraklasy zostanie rozegrana w Poznaniu dopiero na początku marca, ale 17 i 18 grudnia na wszystkich miłośników piłki wodnej czeka świąteczna niespodzianka. W Termach Maltańskich odbędzie się 3 edycja międzynarodowego turnieju Malta Waterpolo Cup – Grand Prix Poznania, w którym oprócz zespołów seniorskich z Polski, Austrii, Słowacji i Węgier podczas Junior Malta Waterpolo Cup wystąpią po raz pierwszy także juniorzy z roczników 2004 i 2005.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań – 4 kolejka MPS:

Sobota, 3 grudnia:

ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki – Waterpolo Poznań       16:10 (5:3,4:4,5:1,2:2)

Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Rafał Iwanowicz, Bartłomiej Kowalewski (1), Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik (3), Tomasz Różycki (2), Igor Cagalinec (2), Paweł Wielogórski (1), Jakub Goździak, Marcin Drula (1) oraz trener Jacek Maciąg.

Niedziela, 4 grudnia, rewanż:

ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki – Waterpolo Poznań       15:9 (1:4,4:0,7:2,3:3)

Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Rafał Iwanowicz, Bartłomiej Kowalewski (3), Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (1), Igor Cagalinec (2), Paweł Wielogórski (1), Jakub Goździak, Marcin Drula oraz trener Jacek Maciąg.

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2016/2017 są dostępne na stronie KTPW.