Kolejny udany weekend mają i kolejne dwa zwycięstwa! W 2. kolejce Ekstraklasy nasi piłkarze wodni dwukrotnie pokonali u siebie Alfę Gorzów Wielkopolski.

Weekendowej kolejce Ekstraklasy w Poznaniu towarzyszyło dużo emocji. Drużyna gości zapowiadała, że do Poznania przyjeżdża po punkty, a gospodarze podchodzili do rywala z dużym szacunkiem. Dodatkowej wagi temu spotkaniu dodawał fakt, że przed sezonem z drużyny 4-krotnych wicemistrzów Polski do Alfy odeszło trzech zawodników.

Sobotni mecz od początku przebiegał w nerwowej atmosferze, a sędziowie raz po raz musieli karać zawodników obydwu drużyn wykluczeniami. Piłkarze Alfy Gorzów od początku podeszli do meczu bardzo agresywnie i wiadomo było, że poznaniaków czeka trudna przeprawa. Gospodarze przyjęli jednak narzucone przez przeciwnika warunki gry i pokazali swoim mniej doświadczonym rywalom, że żeby walczyć o zwycięstwa na poziomie Ekstraklasy muszą się jeszcze dużo nauczyć. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski szybko wyszli na dwubramkową przewagę i od stanu 3-1 do końca spotkania nie pozwolili gorzowianom zbliżyć się na mniej niż dwie bramki. Poznaniacy w umiejętny sposób kontrolowali przebieg spotkania, ale emocji nie zabrakło aż do końcowych minut. Sędziowie przyznali w meczu w sumie aż 20 wykluczeń – 12 dla poznaniaków i 8 dla drużyny gości, a obydwa zespoły kończyły spotkanie bez jednego ze swoich zawodników. To wszystko sprawiło, że spotkanie z pewnością mogło się podobać kibicom, którzy dopingowali gospodarzy do samego końca.

Niedzielne spotkanie goście zaczęli równie walecznie co w sobotę. Poznaniacy od początku nie pozostawili jednak złudzeń, że trzy punkty pozostaną w Poznaniu i po pierwszej kwarcie prowadzili 3-1. Po dwóch kwartach na tablicy wyników było już 7-1, a gospodarze do końca kontrolowali przebieg gry. Niedzielna lekcja piłki wodnej zakończyła się ostatecznie wynikiem 14-5, a piłkarze KS Waterpolo Poznań po dwóch kolejkach z kompletem zwycięstw zajmują drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Pierwsza z takim samym dorobkiem punktowym ale lepszym stosunkiem bramek jest Polonia Bytom.

Zagraliśmy dwa bardzo dobre spotkania i potwierdziliśmy, że w tym roku z pewnością będziemy się liczyli w walce o medale. W sobotę nasi rywale fizyczną grą wyraźnie chcieli nam coś udowodnić, ale pokazaliśmy, że sportowo muszą się jeszcze dużo nauczyć. W niedzielę cała nasza drużyna zagrała koncertowo i nie daliśmy przeciwnikom żadnych szans. Bardzo cieszy komplet punktów, ale myślami jesteśmy już przy kolejnych spotkaniach, które czekają nas za tydzień w Łodzi. – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

Kolejne spotkania poznaniacy rozegrają na wyjeździe z Mistrzem Polski ŁSTW Łódź, a do Term Maltańskich powrócą za miesiąc, kiedy to 24 i 25 listopada będą podejmowali u siebie lidera Ekstraklasy Polonię Bytom.

Zdjęcia autorstwa Piotra Rychtera z lepszyPOZNAN.pl.