Pierwszy dzień wiosny był wyjątkowo udany dla naszych seniorów. W 6 kolejce Ekstraklasy dwukrotnie pokonali w Gliwicach zespół WTS Polonia Bytom. W całym dwumeczu zdobyli łącznie 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 4:12, natomiast rozegrany zaledwie po kilku godzinach mecz rewanżowy 8:11. Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali Paweł Wielogórski i Bartłomiej Kowalewski z Poznania oraz Grzegorz Moś i Dawid Jung z Bytomia.

W niedzielę, 20 marca nasz zespół seniorski rozpoczął na basenie Olimpijczyk w Gliwicach rundę rewanżową tegorocznej Ekstraklasy. Po raz drugi w tym sezonie zmierzył się z drużyną WTS Polonia Bytom, zajmującą 4 miejsce w tabeli. W pierwszym spotkaniu gospodarze prowadzili po 8 minutach 2:1. Kolejne 3 kwarty przebiegły już jednak całkowicie pod nasze dyktando. Zdobyliśmy w nich aż 11 bramek, a bytomianie w tym czasie zaledwie dwa razy pokonali naszego bramkarza Pawła Handze. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem naszych waterpolistów 4:12. Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali wybrani poznaniak Paweł Wielogórski, który strzelił przeciwnikowi 3 gole, oraz bramkarz Bytomia Dawid Jung.

W rozegranym w tym samym dniu meczu rewanżowym po 2 kwartach na tablicy mieliśmy remis 5:5. W drugiej połowie meczu lepsi byli już jednak nasi zawodnicy, którzy wygrywali całe spotkanie 8:11. MVP meczu ogłoszono Bartłomieja Kowalewskiego z Waterpolo Poznań oraz Grzegorza Mosia z WTS Polonia Bytom.

Założony plan zrealizowaliśmy w 100% i z Gliwic przywozimy do Poznania kolejne 6 punktów. Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu, szczególnie w drugim, niezwykle trudnym meczu. Doskonała gra w obronie pozwoliła nam zachować pozycję wicelidera Ekstraklasy. Oznacza to, że w dalszym ciągu mamy szansę na zdobycie w tym sezonie Mistrzostwa Polski – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Piłka wodna powróci do Poznania tuż po Wielkanocy. W 7 kolejce Ekstraklasy, 2 i 3 kwietnia zmierzymy się w Termach Maltańskich z Legią Warszawa.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

20 marca, pierwszy mecz 6 kolejki MPS:

WTS Polonia Bytom – Waterpolo Poznań                  4:12 (2:1,0:3,0:2,2:6)

Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (2 gole), Piotr Cichy (1 gol), Oskar Szymonik (2 gole), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski (3 gole), Artur Wróbel (1 gol), Rafał Iwanowicz (1 gol), Eryk Dziaduk.

Mecz rewanżowy:

WTS Polonia Bytom – Waterpolo Poznań                   8:11 (4:3,1:2,0:4,3:2)

Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (3 gole), Piotr Cichy, Oskar Szymonik (2 gole), Bartłomiej Kowalewski (3 gole), Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski (2 gole), Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz, Eryk Dziaduk.

Trener: Jacek Maciąg