Sensacja polskiej Ekstraklasy piłki wodnej! Na basenie Term Maltańskich w Poznaniu pokonaliśmy aktualnego mistrza Polski, ŁSTW Uniwersytet Łódzki! W pierwszym meczu 9 kolejki MPS nasi zawodnicy przełamali w końcu dobrą passę łódzkiej drużyny. W mocno osłabionym składzie zwyciężyli 10:7. Zdobywając kolejne 3 punkty nie tylko umocniliśmy się na pozycji wicelidera tabeli, ale wróciliśmy także do gry o najwyższe podium Mistrzostw Polski. To już 13 zwycięstwo DSW Waterpolo Poznań w tym sezonie!

Początek meczu należał z pewnością do naszej drużyny, która po kilku pierwszych minutach prowadziła już 3:1. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 3:3, kolejna przyniosła po 1 bramce dla każdego z zespołów. Dzięki świetnej grze w obronie oraz doskonałemu atakowi trzecia kwarta przyniosła nam trzybramkowe prowadzenie 8:5. W ostatnich 8 minutach nie oddaliśmy już tej przewagi i ostatecznie zwyciężyliśmy całe spotkanie 10:7.

Gole dla naszego zespołu zdobyli: Tomek Różycki (5), Paweł Wielogórski (3) i Oskar Szymonik (2).

Nasze sensacyjne zwycięstwo cieszy tym bardziej, iż zagraliśmy w bardzo dużym osłabieniu – bez 5 podstawowych zawodników oraz przy wykluczeniu w trakcie meczu 2 kolejnych.

Mecz rewanżowy DSW Waterpolo Poznań z aktualnym Mistrzem Polski, ŁSTW UŁ odbędzie się w niedzielę, 25 maja o g. 14:30.

Wyniki poszczególnych kwart: 3:3, 1:1, 4:1, 2:2.