W 3 kolejce Ekstraklasy nie zawiedliśmy naszych Kibiców i dwukrotnie pokonaliśmy na własnym basenie drużynę GKPW 59 Gorzów. Pewnie wygraliśmy sobotnie spotkanie 15:5, a w niedzielnym meczu wręcz zdeklasowaliśmy rywali uzyskując aż 20-bramkową przewagę. Dzięki zdobyciu kolejnych 6 punktów, nasz zespół został liderem tabeli ligowej.

W sobotnim meczu nasi gracze uzyskali w 1 kwarcie jednobramkową przewagę, wygrywając z zespołem z Gorzowa 2:1. W kolejnych kwartach nasz atak był coraz bardziej skuteczny i ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem 15:5. Gole dla naszej drużyny zdobyli: najlepszy zawodnik meczu Jakub Goździak (4), bardzo udanie debiutujący w DSW Michał Nowicki i kapitan Tomasz Różycki (po 3) oraz Rafał Bocheński, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Oskar Szymonik i Michał Zawadzki (po 1). MVP po stronie gości wybrano Jana Szabłowskiego.

Niedzielne spotkanie było popisem tylko jednej drużyny. Już po pierwszych 2 kwartach zdeklasowaliśmy naszych rywali uzyskując 10-bramkową przewagę. Kolejne 16 minut meczu to 12 goli dla DSW Waterpolo Poznań i jedynie 2 dla drużyny z Gorzowa. Tegoroczny rok zakończyliśmy wygrywając na własnym basenie aż 24:4. Bramki dla Poznania zdobyli: najlepszy strzelec spotkania Michał Nowicki (6), Jakub Goździak (4), Bartłomiej Kowalewski i Michał Zawadzki (po 3), debiutujący Rafał Krawczyk, Tomasz Różycki, Rafał Bocheński (po 2) oraz Piotr Cichy i Artur Wróbel (po 1). Najlepszymi graczami meczu zostali: Marcin Drula z DSW Waterpolo Poznań oraz Filip Stonawski z GKPW 59 Gorzów

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy wszystkich naszych zawodników – założony plan wykonaliśmy w 100%. Po trochę słabszym pierwszym meczu, w drugim pokazaliśmy naprawdę świetną i skuteczną grę, zdobywając aż 24 bramki. Nasi młodzi zawodnicy spełnili pokładane w nich nadzieje, bardzo dobrze sprawując się i w ataku, i w obronie. Mamy nadzieję, że nasze zwycięstwo to miły prezent świąteczny dla poznańskich kibiców i sympatyków piłki wodnej. Za miesiąc czeka nas natomiast bardzo trudny sprawdzian – wyjazdowy mecz z Legią Warszawa, która od ubiegłego sezonu znacząco wzmocniła swój skład zagranicznymi zawodnikami.

W dwumeczu z GKPW 59 Gorzów w barwach poznańskiego klubu wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to zmierzymy się w po raz pierwszy w tym sezonie z mistrzem Polski – zespołem z Łodzi.