Ogromny sukces ALSTAL Waterpolo Poznań!!!

Cel zrealizowany!!! Brązowy medal już na pewno dla poznaniaków!!!

ALSTAL Waterpolo Poznań zagrał dzisiaj drugi dwumecz z drużyną WTS Bytom. Bytomianie byli bezpośrednimi konkurentami drużyny z Poznania w walce o brązowy medal Mistrzostw Polski. ALSTAL Waterpolo Poznań, aby być pewnym zdobycia medalu potrzebował choćby jednego zwycięstwa w Bytomiu. Udało się to osiągnąć już w pierwszym meczu, który po ogromnej walce wygrała drużyna ALSTAL Waterpolo Poznań w stosunku 4-5. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Poznania był jak zwykle Tomasz Różycki – grający trener. Jego 51 bramek zdobytych dotychczas w obecnym sezonie pomogło w znacznym stopniu wywalczyć brązowy medal.

Drużyna stworzona do wygrywania

Drużyna ALSTAL WATERPOLO POZNAŃ wywalczyła o brązowy medal Mistrzostw Polski w pierwszym sezonie swojego istnienia. Ten ogromny sukces to jeden z większych sukcesów drużynowych poznańskich zespołów w ostatnich latach. – Ten sukces zawdzięczamy w całości Tomaszowi Różyckiemu, który dzięki swojej pozycji wśród piłkarzy wodnej, potrafił przyciągnąć do drużyny zawodników, którzy w przeszłości byli reprezentantami Polski. Dzięki temu stworzyliśmy drużynę, której potencjał zaskakiwał kolejnych Naszych przeciwników – mówi Jan Trawiński, prezes ALSTAL Waterpolo Poznań.

Drugi mecz w Bytomiu

W drugim meczu lepsza okazała się drużyna z Bytomia, która wygrała 9-6. Wynik ten można jednak przypisać euforii, która panowała wśród poznaniaków po tym jak zapewnili sobie 3 miejsce Mistrzostw Polski w Piłce Wodnej 2012 w pierwszym meczu. Zawodnikom z poznania było bardzo trudno skoncentrować się w takim stopniu jak to uczynili w poprzednim meczu. Wynik ten nie ma już wpływu na kształt tabeli Mistrzostw.

Oficjalny sparing z reprezentacją Polski juniorów

ALSTAL Waterpolo Poznań bardzo poważnie przygotował się do dwumeczu w Bytomiu. Fantastyczna forma poznaniaków nie umknęła trenerom reprezentacji, którzy zaprosili Naszą drużynę do rozegrania w środę w Gorzowie sparingu z będącą na zgrupowaniu reprezentacją Polski juniorów. Mecz udowodnił wysoką formę zawodników z Poznania. Sparing został przerwany w 3 kwarcie przy wyniku 16-10 dla Waterpolo Poznań. – Trener reprezentacji był tak niezadowolony z przebiegu spotkania, z wyniku oraz z formy młodych reprezentantów, że zażądał przerwania sparingu – relacjonuje Tomasz Różycki, strzelec większości bramek dla poznaniaków. Dowodzi to raz jeszcze, że brązowy medal w obecnym sezonie nie był przypadkowy. Zawodnicy ALSTAL Waterpolo Poznań w pełni na niego zasłużyli i zapracowali na niego bramkami strzelonymi rywalom. Oby tak dalej!