W nadchodzący weekend w Termach Maltańskich zawodnicy z Poznania podejmą KSZO w dwumeczu, który może potencjalnie zdecydować o tym, która z drużyn zajmie miejsce premiowane awansem do Grupy Mistrzowskiej.

Zajmującą obecnie 1. miejsce w Grupie A drużynę gospodarzy dzieli od 3. w tabeli KSZO różnica zaledwie 6 punktów. Poznaniacy do weekendowych spotkań podejdą więc niezwykle zmotywowani, a celem na ten weekend będą wygrane mecze i zapewnienie sobie tym samem jednego z dwóch pierwszych miejsc w Grupie A, które dadzą awans do Grupy Mistrzowskie w drugim etapie rozgrywek.

Jak pokazały poprzednie spotkania zawodników KSZO, na pewno o punkty gospodarzom nie będzie łatwo. Kibiców piłki wodnej w stolicy Wielkopolski ucieszy jednak na pewno fakt, że klub z ich miasta w tym ciężkim czasie nie próżnował, a do meczy przystąpi w dobrej formie i bardzo mocnym składzie. Zarówno zawodnicy jak też trenerzy są pełni nadziei i wierzą w dobre spotkania Box Logistics Waterpolo Poznań. Spotkania odbędą się w sobotę o godz. 14.00 oraz niedzielę o 14.00 na Termach Maltańskich bez udziału publiczności. Transmisję on-line z obu spotkań przeprowadzi Radio Meteor.

“Już w sobotę i niedzielę gramy dwa bardzo ciężkie i ważne mecze z drużyną KSZO. Podchodzimy do nich w pełni zmotywowani, gdyż mamy świadomość, że od ich wyniku zależy która z drużyn z Grupy A awansuje do Grupy Mistrzowskiej i wyląduje  wśród czterech najmocniejszych klubów w Polsce, które będą walczyć o medale w tegorocznych rozgrywkach. Będziemy grać w mocnym składzie i z wielką chęcią na odniesienie kolejnych zwycięstw w lidze. Nie lekceważymy przeciwnika i zdajemy sobie sprawę, że KSZO to bardzo młoda i zdolna drużyna, z całkiem sporym już doświadczeniem. Wierzymy jednak, że to my będziemy cieszyć się ze zwycięstw w najbliższy weekend.” – powiedział zawodnik  Box Logistics Waterpolo Poznań – Tomasz Różycki.

4. kolejka Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2020/21:

Box Logistics Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Św.

1. mecz: sobota 21.11.2020, godz. 14.00
2. mecz: niedziela 22.11.2020, godz. 14.00

Tabela Mistrzostw Polski Seniorów 2020/21- Grupa A

Miejsce Drużyna Mecze rozegrane Punkty zdobyte Bramki zdobyte Bramki stracone
1 Box Logistics Waterpolo Poznań 4 12 91 34
2 Łukosz WTS Polonia Bytom 4 12 73 26
3 KSZO Ostrowiec Św. 4 6 45 56
4 UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki 6 6 56 107
5 ŁSTW Politechnika Łódzka 6 0 53 105

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań i lepszyPOZNAN.pl