W drugiej kolejce sezonu Ekstraklasy piłkarze wodni Box Logistics Waterpolo Poznań ulegli dwukrotnie ŁSTW Ocmer Łódź.

Do spotkań z silnym rywalem poznaniacy podchodzili ze świadomością, że o punkty w tym dwumeczu będzie szalenie trudno. Już od początku sobotniego spotkania drużyna gości pokazała, że przyjechała do Poznania z zamiarem wywiezienia trzech punktów i jak najkorzystniejszego bilansu bramkowego. Poznaniacy mimo całkiem dobrej gry nie byli w stanie dorównać utytułowanym rywalom i ostatecznie ulegli łodzianom 6:22. Wynik mógł być lepszy, ale drużyna ŁSTW w 4. kwarcie dała popis swoich umiejętności strzelając zespołowi Box Logistics 7 bramek i nie pozwalając na zdobycie żadnej.

Niedzielne spotkanie zawodnicy gości rozpoczęli równie mocno jak zakończyli sobotnie i po 8 minutach gry prowadzili już 1:7. Kolejne kwarty to systematyczne zwiększanie przewagi ŁSTW i po trzech częściach meczu na tablicy wyników widniał wynik 3:18. Bardzo dobra końcówka meczu w wykonaniu gospodarzy i 4 bramki zespołu sprawiły, że spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 7:22.

Porażka z 19-krotnymi mistrzami Polski oznacza, że na pierwsze punkty w tym sezonie Box Logistics Waterpolo Poznań będzie musiało poczekać co najmniej do 30 listopada. Wtedy właśnie zagrają oni na wyjeździe z drużyną Arkonii Szczecin. Kolejne spotkania w Termach Maltańskich rozegrają natomiast 7 i 8 grudnia przeciwko beniaminkowi – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

“Mimo tego, że wszyscy zawodnicy zostawili w basenie sporo zdrowia, weekend kończymy bez punktów. Rywale pokazali, że są w tej chwili na dużo wyższym poziomie i nie pozwolili sobie wyrwać zwycięstwa.” – powiedział kapitan zespołu Box Logistics Waterpolo Poznań – Bartłomiej Kowalewski.

Wyniki 2. kolejki Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2019/2020:

1. mecz: sobota 9.11.2019
Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer Łódź 22:6 (1:5,2:6,3:4,0:7)

Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (3), 3. Artur Żukowski, 4. Alan Bruszewski, 5. Oskar Jahns, 6. Eryk Kalinowski, 7. Tomasz Różycki (3), 8. Kajetan Wojciechowicz, 9. Eryk Naumowicz, 10. Michał Kulis, 11. Jan Madejek, 12. Maciej Mruk, 13. Michał Bąk

MVP: Bartłomiej Kowalewski

2. mecz: niedziela 10.11.2019
Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer Łódź 19:6 (1:7,2:6,0:5,4:4)

Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (2), 3. Michał Bąk, 4. Alan Bruszewski, 5. Igor Trojanek, 6. Eryk Kalinowski, 7. Tomasz Różycki (3), 8. Artur Żukowski, 9. Eryk Naumowicz, 10. Michał Kulis, 11. Jan Madejek, 12. Maciej Mruk (2)

MVP: Paweł Handze