W pierwszym meczu w obiekcie Termy Maltańskie poznańska drużyna – ALSTAL Waterpolo Poznań – wygrała z WTS Bytom w stosunku 15-7.W niedzielę (16.12.2012) odbył się drugi mecz ALSTAL Waterpolo Poznań z WTS Bytom. Niestety tym razem poznaniacy ulegli drużynie z Bytomia 7-9.

Pierwszy mecz – 15 grudnia – 19.00

W pierwszym meczu w obiekcie Termy Maltańskie poznańska drużyna – ALSTAL Waterpolo Poznań – wygrała z WTS Bytom w stosunku 15-7.  Znaczny udział w zwycięstwie miało dwóch nowych zawodników, Marcin Stachowiak strzelec aż 7 bramek oraz Dawid Łuc, który zdobył kolejne 2 bramki dla poznańskiej drużyny. Spotkanie wcale nie było tak jednostronne jakby mógł na to wskazywać końcowy rezultat. Do przerwy ALSTAL Waterpolo prowadził tylko 6-4, jednak trzecia kwarta była w wykonaniu poznaniaków wręcz idealna, co pozwoliło powiększyć przewagę oraz zabrać rywalom wiarę w możliwość odrobienia strat.

Drugi mecz – 16 grudnia – 13.00

W niedzielę (16.12.2012) odbył się drugi mecz ALSTAL Waterpolo Poznań z WTS Bytom. Niestety tym razem poznaniacy ulegli drużynie z Bytomia 7-9. W drugim meczu poznaniakom zdecydowanie zabrakło skuteczności. Kilka niepotrzebnych błędów sprawiło, że przez cały mecz bardziej walczyli sami ze sobą niż z przeciwnikami. Najlepszy strzelec ALSTAL Waterpolo Poznań został wykluczony z gry w czwartej kwarcie przy rezultacie 6-6 za dyskusję z sędzią. To nieroztropne przewinienie odbiło się na jakości gry. Do końca nie udało się ustabilizować gry i po emocjonującym meczu zawodnicy z Poznania musieli tym razem uznać wyższość Bytomian.

Opis rywalizacji

W poprzednim sezonie drużyny ALSTAL Waterpolo Poznań i WTS Bytom do ostatniego meczu walczyły o brązowy medal, który ostatecznie powędrował do Poznania. Dwumecz rozegrany w ten weekend wskazuje, że w tym sezonie walka o medale może wyglądać podobnie.

Przed sezonem drużyna ALSTAL Waterpolo Poznań poważnie się wzmocniła. Pierwszym nowym zawodnikiem jest Dawid Łuc, młodzieżowy reprezentant Polski, który zdecydował się przenieść do Poznania. Jest to zawodnik, który w perspektywie najbliższych miesięcy i lat powinien się rozwijać i może stać się wyróżniającym graczem. Jednym z atutów Dawida jest to, że może grać na różnych pozycjach, przez co daje swobodę roszad trenerowi poznaniaków.

Drugim wzmocnieniem jest doświadczony Marcin Stachowiak, który jest wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce wodnej. W ostatnich latach grał on w Berlinie w lidze niemieckiej, która jest znacznie mocniejsza niż Polska. Marcin Stachowiak gra zazwyczaj na pozycji centra. Jak cenne jest jego doświadczenie widać było już w pierwszym meczu w Poznaniu.