Nowy sezon ligowy nasi seniorzy rozpoczęli od pewnej wygranej w dwumeczu z WTS Polonia Bytom. Na własnym basenie w Termach Maltańskich dwukrotnie pokonaliśmy zespół gości, zdobywając komplet 6 punktów oraz łącznie aż 31 goli. Sobotnie spotkanie I kolejki Ekstraklasy, rozegrane w odmłodzonym składzie, zakończyło się wynikiem 17:7. Niedzielny rewanż to kolejny popis naszych zawodników i wygrana 14:6. Najlepszymi graczami rozgrywek zostali Eryk Dziaduk i Rafał Bocheński z Poznania oraz Robert Andrzejewski i Radosław Paczyna z Bytomia.

Bardzo udanie, bo od podwójnej wygranej, nasz zespół rozpoczął sezon 2015/2016. W I kolejce tegorocznej Ekstraklasy zdobyliśmy komplet punktów i mamy szansę na minimum drugie miejsce w tabeli.

W pierwszych 6 minutach sobotniego meczu drużyna z Bytomia nieoczekiwanie strzeliła nam 3 gole i objęła w I kwarcie prowadzenie 2:3. Na szczęście szybko przełamaliśmy obronę gości. W kolejnych 16 minutach zdobyliśmy aż 10 bramek, przy stracie tylko jednej własnej. Ostatnia kwarta przyniosła zmianę naszego bramkarza oraz wyrównaną grę obu zespołów. W ataku jednak cały czas prym wiedli nasi gracze, którzy ostatecznie wygrali pierwszy mecz tegorocznych Mistrzostw Polski aż 17:7. MVP spotkania wybrano nowego zawodnika Waterpolo Poznań Eryka Dziaduka oraz Roberta Andrzejewskiego z WTS Polonia Bytom.

Niedzielny rewanż przebiegał już całkowicie pod dyktando naszej drużyny. W 1 kwarcie objęliśmy prowadzenie 4:2 i nie oddaliśmy go już do końca spotkania, zdobywając kolejne 12 bramek. Cały mecz zakończył się wynikiem 14:6, a najlepszymi zawodnikami zostali tym razem Radosław Paczyna z Bytomia oraz poznaniak Rafał Bocheński. Najbardziej skutecznym graczem w ataku okazał się natomiast nasz kapitan Tomasz Różycki, który w obu meczach zdobył łącznie aż 10 goli.

W dwumeczu z Bytomiem zrealizowaliśmy założony plan w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej naszej drużyny. Młodzi gracze pokazali się z bardzo dobrej strony, szczególnie Eryk Dziaduk, który zdobył w całym dwumeczu aż 4 gole. Mam nadzieję, że nasz wynik to dobry prognostyk na resztę sezonu. Jeżeli dzisiaj mistrz Polski odniesie dwa wysokie zwycięstwa nad Gorzowem, to I kolejkę MPS zakończymy na drugim miejscu. Do końca roku czekają nas jeszcze trudne dwumecze wyjazdowe – za dwa tygodnie z Legią Warszawa, a na początku grudnia z Arkonią Szczecin. Ich wyniki tak naprawdę przesądzą o układzie tabeli ligowej w rundzie jesiennej – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W II kolejce Ekstraklasy, zaplanowanej na 7 i 8 listopada, zmierzymy się w stolicy z zespołem Legii Warszawa. Piłka wodna powróci do Poznania w drugiej połowie listopada, kiedy to nasi waterpoliści rozegrają trzeci dwumecz przeciwko drużynie GKPW 59 Gorzów.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

Sobota, 24 października:    Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom    17:7 (2:3, 5:1, 5:0, 5:3)

Skład: Yazerski, Domagała – bramkarze, Różycki – kapitan (5 goli), Bocheński (3 gole), Małek, Dziaduk (2 gole), Drula (3 gole), Kowalewski (1 gol), Kalinowski, Goździak (1 gol), Wróbel, Szymonik (2 gole), Krawczyk

Niedziela, 25 października, rewanżWaterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom  14:6 (2:1, 3:0, 4:2, 5:3)

Skład: Yazerski, Domagała – bramkarze, Różycki – kapitan (5 goli), Bocheński (1 gol), Małek, Dziaduk (2 gole), Drula, Kowalewski (2 gole), Kalinowski, Goździak (2 gole), Wróbel, Szymonik (2 gole), Krawczyk

Trenerzy: Jacek Maciąg, Mikhail Yazerski

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2015/2016 są dostępne na nowej stronie KTPW.

Relacje online z obu weekendowych są dostępne na portalu lepszyPOZNAN.pl: sobota  oraz niedziela.

Relacje filmowe z naszych spotkań można natomiast oglądać na kanale YouTube portalu a o sporcie: