Nasz drużyna seniorska zajęła drugie miejsce w rozegranym 8 i 9 października w systemie Final Four Pucharze Polski w piłce wodnej. Na basenie „Aqua Lublin” nasi waterpoliści w sobotnim półfinale pokonali WTS Polonia Bytom 13:4. Natomiast w niedzielę w finałowym meczu ulegli niestety aktualnemu mistrzowi Polski, Arkonii Szczecin 13:3.

Sobotnie spotkanie naszych zawodników z zespołem ze Śląska rozpoczęło się od remisu w I kwarcie 2:2. W kolejnych 24 minutach  systematycznie zwiększaliśmy swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 13:4 (2:2, 5:1, 1:1, 5:0). W finale tegorocznego Pucharu Polski musieliśmy jednak uznać wyższość drużyny ze Szczecina. Aktualny mistrz Polski objął prowadzenie już w pierwszych 8 minutach i zwyciężył cały mecz 13:3 (2:0, 2:1, 4:1, 5:1). W ostatniej kwarcie nasi waterpoliści, po kolejnych wykluczeniach i czerwonych kartkach od sędziów, grali już tylko w 6-osobowym składzie. 3. miejsce w turnieju zdobyła w tym roku Legia Warszawa, po wygranej nad bytomianami 13:7.

Nasza drużyna wystąpiła tegorocznym w Pucharze Polski w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek):  Łukasz Miałkowski (bramkarz), Rafał Bocheński (2), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (4), Igor Cagalinec (1), Bartłomiej Kowalewski (3), Jakub Goździak (2), Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (2), Rafał Iwanowicz oraz trener Jacek Maciąg. Delegatem Komitetu Technicznego Piłki Wodnej podczas turnieju był Radosław Koryzna, a mecze sędziowali: Stephen O’Brien z Irlandii, Ivan Raković z Serbii oraz Łukasz Czapliński i Sebastian Żabski.

Przypominamy, że Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2016/2017 rozpoczną się pod koniec października. W I kolejce Ekstraklasy, 22 i 23 października, zmierzymy się na własnym basenie z drużyną WTS Polonia Bytom.